Prywatne Policealne Studium Sztuki Wokalnej jest pierwszą w Polsce niepubliczną artystyczną szkołą policealną, kształcącą w zawodzie muzyk o specjalności wokalista.
Współpracując z instytucjami muzycznymi Poznania i kraju, daje ona możliwość szerokiej, artystycznej prezentacji swoich studentów i absolwentów. Ci z kolei – otoczeni indywidualną opieką pedagogów Studium, rozwijają swój talent zgodnie z przesłankami natury własnej osobowości. Takie warunki i możliwości stwarza autorska metoda dyrektora – prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt, uwzględniająca w pracy nad techniką wokalną indywidualne cechy psychofizjologii emocjonalnej i psychoakustyki każdego z adeptów sztuki śpiewania.
Wyzwalanie osobowości artystycznych odbywa się także poprzez liczne i różnorodne projekty artystyczne i programy koncertowe. Ponadto słuchacze mają możliwość współpracy z bardzo dobrymi zespołami instrumentalnymi, znakomitymi pianistami i młodymi kompozytorami, które to kontakty stanowią o wykształceniu muzyka o szerokich, artystycznych horyzontach.
Studium daje możliwość rehabilitacji głosu po jego mechanicznych, czy chorobowych przeciążeniach. Prowadzone są też porady logopedyczne dla dzieci i młodzieży w okresie rozwojowym.
Równorzędnym celem z dydaktyką wokalno – muzyczną, było utworzenie placówki szczególnego zainteresowania się zdolną muzycznie i aktorsko młodzieżą oraz osobami, którym życie nie dało możliwości wykorzystania i rozwinięcia własnego talentu. Dlatego dorosłym kandydatom nie ogranicza się limitu wieku.
Studium oferuje roczne kursy wokalno-aktorskie, musicalowe, jazzowe i piosenkarskie oraz kursy doszkalające dla pedagogów śpiewu i osób, które chciałyby uczyć śpiewu.
Stowarzyszenie im. Józefa Madei
Stowarzyszenie powstało w roku 2019 z inicjatywy przyjaciół – muzyków działających w Wielkopolsce i współpracujących ze sobą w ramach wielu projektów artystycznych.
Przestrzeń współpracy obu stowarzyszeń to organizacja koncertów promujących muzykę polską oraz Międzynarodowego Festiwalu im. Józefa Madei.
Dom Kultury „Stokrotka”
Nasz ulubiony Dom Kultury! Od wielu lat wspólnie organizujemy koncerty. Można na nich usłyszeć wiele stylów muzycznych – od kolęd, przez muzykę rozrywkową i musical, aż po operę! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Domu Kultury „Stokrotka”!
Daniel Stachuła – Pedagog teatru, teatrolog, filolog, operolog, doktorant w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów UAM, gdzie prowadzi zajęcia dla studentów (m.in. teatr muzyczny, historia inscenizacji operowych, wprowadzenie do pedagogiki teatru). Współtworzy projekt edukacyjny Off Opera (wcześniej Opera Know-how). Prowadzi warsztaty pedagogiczno-teatralne dla uczniów, a także nauczycieli, edukatorów i pedagogów. Współpracuje z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Jako reżyser zadebiutował w ramach Laboratorium Teatru Operowego w 2016 roku na dużej scenie poznańskiego Teatru Wielkiego, realizując operę Henry’ego Purcella Dydona i Eneasz (dyr. P. Esswoood). Nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Debiut Roku (2016).
Na warsztatach ArtCamp prowadzi zajęcia aktorskie.
Patrycja Serafin – trener wokalny, logopeda
Magdalena Dąbrowska – neurologopeda, surdologopeda, emisjonista głosu, pedagog.
Pracuje w PZG Specjalistycznym Ośrodku Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i młodzieży z wadą słuchu. Jest absolwentką Podyplomowych Studiów Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Pracowała jako wykładowca emisji głosu na AWF Biała Podlaska. Jako trener emisji głosu oraz logopeda współpracowała przy wielu warsztatach i szkoleniach organizowanych przez Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego VOCALART oraz na warsztatach dla dzieci i młodzieży ArtCamp.
KONTAKT:
tel. kom. 508 895 267
email: magdasakowicz@wp.pl
Nasze Stowarzyszenie jest partnerem Ogólnopolskiej Konferencji MAM GŁOS.
Ogólnopolska Konferencja Mam Głos. Sztuka Nauka Biznes to wyjątkowe wydarzenie łączące ekspertów zajmujących się głosem słyszalnym (mowa i śpiew) oraz niesłyszalnym (głos myśli, ciała, emocji, intuicji), a także naukowców i ludzi biznesu dla których głos jest narzędziem pracy zawodowej, przedmiotem badań a nierzadko sposobem na wgląd w siebie.
III edycja Konferencji odbędzie się już 5-6 marca 2022!
Po więcej informacji zapraszamy tutaj:
https://www.facebook.com/MamGlosOgolnopolskaKonferencja
niemamglosu.pl
Nagrania realizujemy w c2studio w Poznaniu. Wspólnie odbyliśmy już kilkanaście sesji, razem z uczestnikami naszych Warsztatów Artystycznych ArtCamp.
http://www.c2studio.pl/
https://www.facebook.com/c2studioPoznan