O nas

ppssw_logo_towarzystwo(1)Towarzystwo Muzyczne Schola Cantorum Poznaniensis  powstało w 1996 roku. 

Jego pomysłodawczynią i duszą jest profesor Jadwiga Gałęska Tritt, a od 2013 roku kieruje nim Barbara Tritt – śpiewaczka oraz pedagog śpiewu.

Towarzystwo skupia i angażuje chórzystów, młodzież studencką oraz młodych naukowców nie tylko z Poznania czy Wielkopolski, ale z całej Polski. Od zarania Towarzystwo prężnie działa na rynku muzycznym realizując projekty muzyki kantatowo-oratoryjnej, kameralistyki wokalnej oraz spektakli teatralno-muzycznych.

 Już w 1997 r. sesyjnie nagrano utwór Giovanniego Baptisty Pergolesiego p.t. „Stabat Mater”. Tego samego roku dokonano sesyjnego nagrania kolejnego utworu. Tym razem były to kolędy Feliksa Nowowiejskiego. Chór nie ograniczał się do występów w kraju. Na swoim koncie ma występy m.in. w Goerlitz, gdzie wspólnie z innymi zespołami wykonał IX Symfonię  Ludwika van Beethovena. W listopadzie 1998 roku dokonano kolejnego nagrania. Tym razem była to płyta z utworami Feliksa Nowowiejskiego: Psalm 163 Ojczyzna oraz Missa pro Pace op. 49 nr 3, gdzie obok młodych debiutujących wokalistów – Mariusza Otto oraz Małgorzaty Staniszewskiej partie solowe wykonała wybitna śpiewaczka prof. Ingrid Kremmling oraz prof. Piotr Kusiewicz.

 Towarzystwo sprawuje opiekę nas studentami i absolwentami Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej (www.vocalart.pl)

Głównym założeniem Towarzystwa jest promocja młodych zdolnych artystów poprzez projekty artystyczne, nagrania płyt, warsztaty oraz szkolenia umożliwiające im poszerzanie umiejętności. Działania te skierowanie są nie tylko do członków Towarzystwa, ale także wszystkich zainteresowanych zdobywaniem nowych umiejętności.

W ofercie znajdują się warsztaty i szkolenia z dziedzin związanych ze śpiewem solowym, aktorstwem, Techniką Alexandra, chóralistyką, rehabilitacją głosu, sztuką mowy i wystąpień publicznych, pracą z zespołami dziecięcymi i młodzieżowymi, muzyką kościelną.

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku

Towarzystwo Muzyczne Schola Cantorum Posnaniensis

1996tmscp@gmail.com