Bartosz Gorzkowski

DSG_8863Tenor

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego śp. prof. Tomasza Zagórskiego oraz prof. Wojciecha Maciejowskiego. Ukończył również studia z reżyserii dźwięku na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Laureat III miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Romualda Tesarowicza w Teatrze Wielkim w Łodzi. Otrzymał także wyróżnienie i nagrodę specjalną za interpretację utworu barokowego na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. I. Godina we Vrablach.

Brał udział w produkcjach operowych jako Radoski w Sigismondo G. Rossiniego, The Young Man w The Golden Dragon P. Eötvosa, Walery w Kabaliście J. Elsnera oraz Oficer w Fanisce L. Cherubiniego. Jako solista i kameralista występował na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, m. in. MA Festival Brugge, Opera Rara Festival, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Bad Hersfelder Festspiele, Rossini in Wildbad: Belcanto Opera Festival, Musica Sacromontana. Współpracuje z zespołem muzyki dawnej Capella Cracoviensis, z którym wykonuje liczne dzieła oratoryjno-kantatowe. Występował na deskach Concertgebouw Brugge, Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz ICE Kraków.

Swoje umiejętności wokalne doskonalił podczas mistrzowskich kursów wokalnych m. in. u prof. E. Blahovej, prof. I. Kłosińskiej, prof. J. Rappe oraz prof. R. Karczykowskiego.

Jest solistą Męskiego Kameralnego Zespołu Śpiewu Cerkiewnego Partes, z którym koncertuje w kraju i za granicą, m. in. w Estonii, Serbii, Ukrainie, czy na Słowacji. W jego dorobku znajdują się również nagrania fonograficzne, tj. opera „Faniska” L. Cherubiniego, „W kręgu polskiej pieśni XIX/XX wieku”, „Anothen”, „Tropos” oraz „Sporos”.