Barbara Tritt

Barbara trittBarbara Tritt – sopran.

Absolwentka Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego AM w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof.Katarzyny Nowak-Stańczyk – dyplom z wyróżnieniem.
W roku 2006/2007 studentka Opera Studio w Rzymie pod kierunkiem: Renaty Scotto, Anny Vandi i Cesare Scartona. Brała udział w licznych Kursach Mistrzowskich.

Jako wokalistka prowadzi szeroką działalność koncertową mając w swoim dorobku wykonania partii solowej w dziełach kantatowo-oratoryjnych od baroku po muzykę XX wieku.

Debiutowała partią Adiny z opery L’elisir d’amore G.Donizettiego (Opera Nova w Bydgoszczy marzec 2010). Ma na swoim koncie wykonania takich partii jak: Dydona z opery Dido&Aeneas H.Purcella, a także partie sopranowe z opery The Fairy Queen H.Purcella (Opera na Zamku w Szczecinie, Teatr Wielki im.S.Moniuszki w Poznaniu. Kreowała także partię Susanny z opery La nozze di Figaro oraz Fiordiligi z opery Cosi fan tutte /wykonanie koncertowe AM w Gdańsku pod kierownictwem Maestro Claudio Desderiego.

W swoim dorobku koncertowym ma liczne recitale solowe w Polsce i za granicą.

Specjalizuje się także w wykonawstwie muzyki współczesnej wykonując partie solowe w dziełach sakralnych, cykle pieśni. Od lat bierze udział w licznych projektach kompozytorskich oraz nagraniach płytowych.

Jest laureatką kilku konkursów wokalnych. Otrzymała m.in. wyróżnienie na Konkursie-Turnieju Koczalskiego, Kurpińskiego i Karłowicza w Warszawie, nagrodę specjalną dla wyróżniającego się soprana na I Letniej Akademii w Gdańsku, nagrodę specjalną dla najlepszego wokalisty podczas European Voice&Music Festival w Karpaczu. W roku 2011 otrzymała II nagrodę na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym towarzyszącym III Letniej Akademii Wokalnej w Gdańsku.

Od 2005r. pracuje jako wykładowca przedmiotów emisja głosu, kameralistyka wokalna, metodyka misji głosu m.in. w Prywatnym Policealnym Studium Sztuki Wokalnej w Była wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie oraz na Podyplomowych Studiach Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 2011 pracuje jako asystent na Akademii Muzycznej w Poznaniu

W czerwcu 2013 została Prezesem Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnaniensis zajmującego się działalnością artystyczną oraz edukacyjną.